PVC Profil Üretim ve Tekniğinde ADOPEN Üst Kalite

PVC Profil

Pencere üretiminden PVC Profil'in tüketiciye ulaştırılması sürecine kadar her aşamada kusursuzluk ilkesiyle hareket eden ADOPEN, ürettiği PVC pencerelerde nitelikli hammaddeleri ve en ileri üretim tekniğini kullanır, profesyonel ekibiyle tam donanımlı tesisinde hatasız bir organizasyonla tüketiciye en iyi profilleri sunar. ADOPEN için “Kaliteli PVC üretmek” kaliteli malzeme, ileri teknik, uzman bir ekip ve tecrübe demek, bu PVC Profil'in tüketicinin olduğu her yere yaygın bir bayi ağı ile ulaştırılması anlamına da gelmektedir.

 

Üretim aşamalarındaki yüksek titizlik

 

Vinilklorür monomerinin polimerizasyonu ile elde edilen PVC hammaddesine katılan yüksek kaliteli darbe dayanıklılığı veren bileşenler, renk pigmentleri, stabilizatörler ve dolgu malzemeleri ADOPEN profillerine giden yolun ilk aşamasıdır.

 

İkinci aşama ise bu karışımın en ileri teknolojiye sahip ekstruderlerle (PVC Profil çekme makinası) ve mükemmel ADOPEN kalıplarıyla şekillenerek iç ve dış yüzeyi koruma bantlı ADOPEN profillerine dönüştürülmesidir. Üretilen PVC Profil sevkiyat aşamasına geçmeden önce, darbe dayanıklılığı, köşe mukavemeti, kaynak uygunluğu, sıcakta bekletme sonrası ölçü değişikliği ve davranış, hava şartlarına karşı renk haslığı (yaşlandırma), vicat yumuşama ısısı tayini, charpy darbe dayanımı, hava şartlarına karşı mekanik dayanıklılık gibi testlere ve görünüm, renk, parlaklık, boyut/ölçülerdeki uyumluluk ve yüzey gibi her bir ayrıntı için kontrole tabi tutulur.

 

Doğa şartlarına ve darbeye karşı dayanıklı

 

Büyük bir hassasiyetle kontrolden geçmiş, doğa şartlarına ve darbeye karşı dayanıklı, tüketicinin renk solması, sonradan kirlenme yolu ile yüzeyde oluşan lekeleri temizleyememe gibi problemlerle karşılaşmayacağı ADOPEN PVC Profilleri, ambalajlanarak PVC doğrama haline getirilmek üzere beklemeye alınır.

 

Kaliteli malzemelerle ve en ileri teknolojik donanımla üretilen profiller üzerine titizlikle uygulanan ince ustalık ADOPEN doğramalarının farkını oluşturur. Isı ve ses yalıtımı, kullanım rahatlığı, ortam koşullarına dayanıklılık, sağlıklı ışık girişi, estetik görünüm ve renk seçenekleri gibi tüketicinin istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek tüm özellikler ADOPEN doğramalarında mevcuttur. Türkiye’den pek çok ülkeye ihraç edilen ADOPEN PVC doğramaları, uluslararası normlara uygunluğu nedeniyle tüm dünyanın pencere konusundaki beklentilerini kusursuz bir biçimde karşılar. ADOPEN’i Türkiye’de olduğu gibi bulunduğu diğer ülkelerde de büyük bir marka haline getiren en önemli detay bağlı olduğu bu uluslararası normlardır.

SİZDE YORUM GÖNDERİN

Güvenlik Kodu